Showbiz

3 Sud Est, lansare on-line

3 Sud Est , trupa care a dat de cele mai multe ori tonul in muzica romaneasca, si-a lansat cel de-al patrulea album, intitulat "Iubire". Materialul discografic aduce si elemente de noutate: stilul electro si o lansare inedita. - Care a fost cel mai vandut album? Mihai: Primul album, "3 Sud Est ", care s-a vandut in 250.000 de exemplare. Si in momentul de fata se vinde. - Cand o sa patrundeti pe piata internationala ? Viorel: Ne dorim, dar se pare ca avem ghinion. Poate ca genul nostru de linie melodica e mai romanesc, nu suna asa occidental. - Veti avea o intalnire cu fanii? Laurentiu: Vom face o lansare onl -line, prin webcam, pentru ca vrem sa fie ceva deosebit. In plus, avem foarte multi fani in tara, care nu pot veni. Inca nu am stabilit data. - Cum va simtiti la 30 de ani? Laurentiu: E o alta etapa, dar nu ne sperie. Si, oricum, muzica nu are varsta. - Va ocupati si de alte proiecte? Mihai: Am renuntat, pentru ca vreau sa ma dedic familiei. Nu as vrea sa ajung acasa si fetita mea sa zica "Da' nenea cine e?" Laurentiu: Am studioul din Bucuresti si pe cel de la Navodari, de care ma ocup in continuare. Insa restaurantul pe care l-am deschis in apropiere de Constanta l-am daruit familiei. Viorel: Ma dedic in continuare muncii din propriul studio, pe care l-am deschis in Constanta, iar din decembrie o sa prezint din nou la TVR 2 "COOLmea distractiei". "Nu le-am facut niciun rau" Probleme De ceva timp, intre trupa Animal X si 3 Sud Est exista o serie de tensiuni. Dupa cum sustine Laurentiu Duta, conflictul s-a iscat in momentul in care acesta a refuzat sa le mai compuna piesele celor de la Animal X, intrucat acestia doreau sa-si aduca si ei contributia si sa inregistreze in propriul lor studio. "Nu le-am facut niciun rau. Toate melodiile pe care le-am lucrat pentru ei au ajuns numarul 1 in topurile muzicale. Pentru ca s-au apucat sa isi compuna ei si sa isi schimbe stilul, nu au mai avut succes. Si atunci incearca sa gaseasca un tap ispasitor", a declarat Laurentiu.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Top

Cauta-ti perechea