Stiinta & Tehnologie

#sony ericsson t707 #maria sharapova #clamshell #fashion #style

Sony Ericsson prezinta noul telefon T707

Sony Ericsson anunta un telefon mobil din gama de terminale "fashion", modelul T707.

Acesta este prezentat de catre Maria Sharapova , ambasadorul brand-ului Sony Ericsson.

Specificatii tehnice

Sony Ericsson T707 este un telefon din categoria clamshell . Aceasta masoara 93 x 50 x 14,1 mm si cantareste 95 g. Carcasa terminalului a fost confectionata dintr-un material rezistent la zgarieturi .

Modelul T707 dispune de doua ecrane, unul extern de 1,1 inch cu rezolutie de 36 x 128 px si un display intern de 2,2 inch cu rezolutie 240 x 320 px si suport pentru 265.000 de culori. Telefonul dispune de 100 MB memorie interna, dar spatiul de stocare poate fi marit pana la 16 GB cu un card micro M2.

"Noul T707 este accesoriul meu preferat. Fiind permanent in miscare, am nevoie de un telefon care sa fie simplu de utilizat si, evident, stilat. Efectele speciale de lumina imi atrag mereu atentia, in asa fel incat pot stii intotdeauna cine ma suna"
, a declarat Maria Sharapova.

Alte detalii

Sony Ericsson T707 dispune de o camera foto de 3 MP cu flash LED, dar fara autofocus. Are player muzical Walkman cu suport pentru formate MP3, eAAC+, WMA si WMApro. La capitolul conectivitate terminalul dispune de GPRS, EDGE si 3G cu HSDPA.

"Terminalul este un nou pas in evolutia telefoanelor de design de la Sony Ericsson. In acest sens, Maria Sharapova este imaginea perfecta, datorita combinatiei de dinamism si stil pe care o inspira acestui brand", a declarat Linda Schori, Global Marketing Business Manager pentru Categoria Style, Sony Ericsson.

Sony Ericsson T707 va fi disponibil pe piata autohtona din al doilea trimestru al acestui an. Pretul telefonului nu a fost inca anuntat.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din stiinta-tehnologie

Top

Cauta-ti perechea