#liga i #rapid #steaua

Zero la zero fotbal in Giulesti

Rapid si Steaua au terminat la egalitate duminica seara, scor 0-0, in ultimul meci al etapei a 14-a a Ligii I.

Cele doua mari rivale bucurestene au aratat un fotbal de adormit copiii, spectacolul fiind mai mare in tribune decat pe teren. Atat Peseiro, cat si Dorinel Munteanu au inceput si jucat meciul cu gandul de a nu pierde. O bara a lui Ogararu din lovitura libera de la 18 metri si o ocazie a lui Boya sunt singurele faze notabile ale primei parti. Repriza a doua a continuat in acelasi ritm in care s-a disputat si prima. Totusi, in ultimele 10 minute s-a jucat mai mult fotbal decat in cele 80 precedente, cele mai mari oportunitati fiind ratate de Stancu, Kapetanos si Julio Cesar . In urma acestui rezultat, Steaua urca pe locul 4 , cu 24 de puncte, 8 mai putine ca Dinamo. De partea cealalta, giulestenii ajung la 23 de puncte, ocupand locul 8. Pentru Steaua este cel de-al 10-lea meci fara victorie in toate competitiile.