#rapid #uefa #infrangere #fotbal

Wolfsburg-Rapid 1-0: Im-PARDO-nabil (VIDEO)

Rapidul a pierdut primul meci din Europa in acest sezon, 0-1 in deplasare, la Wolfsburg . Scorul este insa unul complet mincinos , baietii lui Jose Peseiro evoluand mult sub asteptari si fiind dominati pe toata durata partidei. Singurul fotbalist al giulestenilor care a jucat fotbal joi seara a fost portarul Urko Pardo , care a facut adevarate minuni, salvandu-si colegii la sase-sapte faze clare de gol.

Nemtii au inceput in forta si au ratat trei mari ocazii in chiar primele minute. Grafite trimite pe langa, in minutul 1, din doar trei metri, Misimovic isi incearca norocul din lovitura libera, in minutul patru, dar nici el nu are mai mult noroc, pentru ca Pardo sa intervina salvator la o patrundere fenomenala a nemtilor, la faza imediat urmatoare.