Tudor acuzat de CFR!

Liderul Ligii I, CFR Cluj, si campioana en-titre, Dinamo, au incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), derby-ul etapei a 9-a, disputat duminica seara pe Stadionul "Dr. Constantin Radulescu". Dinamo a deschis scorul in minutul 18, prin Ad. Cristea, care a speculat o nesincronizare in careu intre Panin si Stancioiu (a "suflat" mingea dintre cei doi). CFR a restabilit egalitatea in minutul 75, prin Didi, care a marcat cu capul dupa o centrare a lui Panin. Dupa meci, oficialii clujeni l-au gasit vinovat pe Al. Tudor, caruia ii reproseaza un fault premergator golului marcat de Dinamo, neacordarea unui penalty la Fabbiani si eliminarea lui Tony din ultimul minut. (continuarea in Ziua) Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro