#cehia #play-off #dinamo #europa league

Surclasata de croati, Dinamo paraseste Europa

"Cainii" au pierdut cu 0-3 la Split si parasesc Europa League pe usa din dos, inca din turul trei preliminar.

Miracolul de la Liberec nu s-a mai repetat. Anul trecut Dinamo primea trei goluri pe teren propriu si apoi marca tot atatea in Cehia, dupa care se califica, la penalty-uri, in grupele Europa League.

Acum, "cainii" n-au mai ajuns nici macar in play-off, fiind eliminati de croatii de la Hajduk Split, care dupa 22 de minute isi asigurau deja necesarul de goluri pentru a merge mai departe. In minutul 35 isi luau deja si o marja, astfel ca un eventual gol primit de la baietii lui Ioan Andone trimitea meciul in prelungiri.

( Citeste continuarea in Realitatea.net )