#rusia #derby #bataie

Suporterii rusi s-au batut cu scaune la derby-ul Zenit - Lokomotiv 1-1

Razvan Cocis a vazut ce inseamna "furia rosie" in meciul dintre St. Petersburg si , disputat miercuri si incheiat cu scorul de 1-1, unde suporterii rusi s-au batut in toata regula cu scaune.

Dupa ce au facut senzatie la EURO 2008, rusilor li s-a urcat succesul la cap si s-au batut ca-n filme la derby-ul rus Zenit - Lokomotiv 1-1.

Fanii s-au infierbantat la maxim la inceputul reprizei secunde. Castigatoarea Cupei UEFA a scorul prin Dominguez, din pasa senzatiei de la Euro, Andrei , iar imediat, in tribune a inceput furtuna de ... scaune.

Dupa interventia fortelor de ordine, Lokomotiv Moscova , la care Cocis a fost titular, a egalat in minutul 61, prin Torbinsky.

Dupa acest egal, Zenit se afla la 10 puncte in spatele liderului din Rusia, , si la trei lungimi de Lokomotiv.