#steaua #antrenament #cantonament

Steaua se chinuie

„Ros-albastrii“ au terminat cantonamentul din Turcia cu o remiza contra unor necunoscuti din Muntenegru .

Steaua a terminat cantonamentul din Turcia intr-o nota mediocra, remizând ieri contra anonimilor de la Rudar Pljevlja, scor 1-1. „Ros-albastrii“ au fost la un pas de o rusine si mai mare, in meciul cu ocupanta locului patru in campionatul din Muntenegru. Ex-iugoslavii au deschis scorul in minutul 64, prin Mijusko Bozovici . Singura sclipire in jocul stelistilor a reprezentat-o golul egalizator, marcat de Bogdan Stancu , cu un sut de la peste 25 de metri, in minutul 69.

Ca si in celelalte partide de pregatire, Steaua n-a aratat nicio idee tactica clar conturata, iar jucatorii au evoluat fara vlaga. si Dayro Moreno au fost din nou printre cei mai slabi fotbalisti de pe teren.