#cfr #dimano #meci #fotbal #steaua

Steaua pe primul loc pana la derby-ul dintre CFR si Dinamo

Bogdan Stancu a adus Stelei prima victorie din acest retur, marcand in minutul 10 al meciului cu Otelul Galati. Steaua a batut Otelul cu 1-0 si este noul lider al Romaniei, cel putin pana la derby-ul de la Cluj dintre CFR si Dinamo. A fost prima infrangere si primul gol primit in 2010 pentru oamenii lui Dorinel Munteanu.

Otelul si-a gasit nasul in Ghencea dupa trei victorii consecutive in 2010. Galatiul lui Dorinel Munteanu a pierdut cu Steaua, scor 0-1Steaua a avut nevoie de 10 minute pentru a deschide scorul prin Bogdan Stancu dupa o minge deviata de Kapetanos.

( citeste continuarea in Realitatea.net )