Steaua obtine greu calificarea

Steaua a obtinut greu calificarea in turul trei preliminar, dupa ce a invins aseara, scor 2-1, pe Zaglebie Lubin. Trupa lui Gica Hagi a inceput bine partida de la Bucuresti, dar polonezii au echilibrat repede meciul si parea ca se va implini dorinta lui Gigi Becali, care spunea ca ar vrea ca Steaua sa joace la 0-0 si sa se califice. Polonezii au jucat cu incapatanare si le-au dat mari batai de cap elevilor lui Hagi, reusind sa deschida scorul in minutul 29, dupa o gafa de proportii a portarului columbian Zapata. Stelistii par sa se trezeasca brusc, realizand ca ar putea pierde calificarea. Egalarea vine in minutul 36: lovitura libera, Banel centreaza din lateral, Ovidiu Petre nu atinge mingea dar deruteza portarul care se uita cum balonul loveste bara si intra in plasa. 1-1 si Steaua era din nou calificata. In minutul 81 Ovidiu Petre suteaza, portarul ceh al lui Zaglebie greseste iar Zaharia, proaspat intrat pe teren, reia din trei metri in plasa. Steaua va intalni in turul al treilea pe Bate Borisov . Prima mansa este programat pe 14/15 august, in deplasare iar returul pe 28/ 29 august in Ghencea. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro