Steaua merge mai departe

Steaua a disputat joi seara, pe teren propriu, meciul retur cu echipa sarba FK Zeleznik, echipa noastra fiind infranta cu scorul de 2-1. Oaspetii au condus cu 2-0 in minutul 75, in urma singurelor lor suturi spre poarta lui Hamutovski, nou-intratul Dica reducand din handicap cu o precisa lovitura de cap, cu zece minute inaintea finalului.
Echipa antrenata de Walter Zenga s-a calificat astfel in turul I al Cupei UEFA. Vineri 27 august 2004, dupa ora 13.30 va avea loc tragerea la sorti a meciurilor acestei etape a competitiei.

Cealalta echipa romaneasca aflata in competitie, Otelul Galati , a fost infranta aseara la Belgrad de catre echipa Partizan cu scorul de 1-0, dupa ce in tur scorul a fost egal, 0-0.