Steaua, doar remiza cu Poli Timisoara

Steaua a remizat aseara in Ghencea, cu Poli Timisoara, scor 1-1, astfel ca CFR Cluj poate egala situatia din clasament  daca invinge astazi pe FC Vaslui.

Echipa antrenata de Marius Lacatus a inceput in forta meciul, dar golul inscris de Plesan , gasit de Banel Nicolita in doi metri, a fost anulat pe motiv de offside .

Trei minute mai tarziu Vrsic prinde un sut bun din afara careului dar mingea este respinsa de Zapata .
In minutul 49 Mendoza executa impecabil un corner, Goian se inalta si trimite mingea in plasa oaspetilor.

Dupa golul lui Goian, stelistii au incercat sa se desprinda pe tabela, dar au primit o lovitura in minutul 65, cand a egalat cu un sut din interiorul careului.

Pe final Poli putea prelua conducerea cand Karamian a patruns in careu si a pasat pentru Gigel Bucur , dar Nesu a reusit sa respinga in corner cu varful bocancului.

In urma acestui rezultat Steaua ramane pe prima pozitie, cu 69 de puncte, iar CFR e pe doi, cu 66, dar echipa clujeana va juca astazi contra celor de la FC Vaslui.

Foto : Adevarul