Steaua BATE si se califica!

Steaua Bucuresti a oferit o noua seara de neuitat atat suporterilor cat si tuturor romanilor, o noua calificare in grupele Ligii Campionilor. Stelistii nu au luat in seama esecul lui Dinamo de marti seara si au dat tot ce au putut pentru a trece de BATE Borisov . Astfel, echipa din Ghencea se aseaza, pentru al doilea an consecutiv la masa bogatilor fotbalului din Europa. Primii care au deschis balul de pe Ghencea au fost jucatorii din Belarus care au nimerit bara in primele minute ale meciului. Stelistii nu s-au lasat impresionati si au deschis imediat scorul printr-o lovitura de cap a lui Zaharia, atacantul adus de curand de la Gloria Bistrita. In afara de golul de 1-0 nu au mai fost ocazii mari de gol de nicio parte, desi nu au lipsit fazele de poarta. Steaua intra astfel la cabine cu avantaj de un gol si unii suporteri se gandeau daca nu cumva vor pati precum Dinamo cu o zi inainte. Repriza a doua debuteaza intocmai ca prima: ratare mare a bielorusilor si gol rapid pentru Steaua, Neaga reusind sa inscrie pentru prima oara intr-un meci oficial dupa revenirea in Ghencea. BATE nu a avut puterea si nici inspiratia lui Lazio dar nici Steaua nu a oferit foarte multe posibilitati adversarului asa ca meciul s-a incheiat cu un 2-0 care a multumit pe toata lumea, inclusiv pe patronul Gigi Becali. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro