Steaua a egalat pe CFR Cluj in clasament

Steaua Bucuresti a castigat aseara meciul cu Daciei Mioveni, scor 2-0, egaland pe la puncte.

Dupa o prima repriza fara ocazii notabile, Goian salveaza situatia si reuseste sa deschida scorul, in minutul 49,  cu o lovitura de cap dupa un corner executat de Mendoza. In minutul 56,  Pepe Moreno il dribleaza pe portarul Stanca si marcheaza cu poarta goala, reusind al treilea gol consecutiv pentru echipa sa.

Pana la final nu s-a mai consemnat decat eliminarea lui Sorin Cartu din minutul 80. Suparat probabil ca de aceasta data nu i-a iesit pasenta, antrenorul Daciei a protestat vehement la o intrare a lui Vali Badea asupra lui Neagoe si a fost trimis in tribune..

Cum CFR Cluj a pierdut ieri acasa cu Panduri, Steaua are in acest moment acelasi numar de puncte cu ardelenii (59). Daca cele doua echipe se vor afla la egalitate si la finalul campionatului, avantajul va fi de partea bucurestenilor, gratie rezultatelor din meciurile directe (cele doua echipe au terminat 0-0 in tur, iar in retur Steaua a invins cu 3-1).