#meci #fc vaslui #steaua

Steaua a defilat la Vaslui

"Ros-albastrii" au obtinut aseara cel mai confortabil succes din acest sezon, fiind prima data cand au dat trei goluri.

Steaua a umilit -o aseara pe FC Vaslui, in deplasare, cu scorul de 3-0. Echipa lui Ilie Dumitrescu a inceput meciul perfect. Romeo Surdu a deschis scorul inca din minutul 5. Papp, Wesley si Campano au ratat ocaziile vasluienilor in prima parte.

Campano a fost cel mai aproape de gol, dar spaniolul a plecat dintr-o pozitie suspecta de ofsaid. In prima repriza, moldovenii au solicitat un penalty dupa un contact in careu intre Wesley si Bicfalvi, insa arbitrul Ovidiu Hategan n-a...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )