Standard Liege-Steaua 2-2

Steaua domina inceputul de meci si inscrie rapid, in minutul 8, prin Paraschiv . Rapaic readuce egalarea in minutul 16 pentru ca acelasi Rapaici sa duca scorul la 2-1 in debutul reprizei secunde. Petre Marin egaleaza insa in minutul '78 si readuce linistea in tabara stelista. Standard-Steaua a fost un meci spectaculos, in viteza, fazele de poarta alternand cu repeziciune la cele doua porti. Principalele aspecte ale jocului Steaua domina inceputul de meci cu belgienii si, dupa ce rateaza doua mari ocazii prin Badoi si Paraschiv, reuseste sa deschida scorul in minutul 8 prin acelasi Paraschiv care a sutat plasat la coltul lung. Belgienii pun presiune in joc dupa golul Stelei, iar Ghionea si Nesu vad cartonasul galben. Standard Liege egaleaza in minutul 16 prin Rapaic care a executat perfect o lovitura libera de la 17 metri. Tot Standard domina ostilitatile si rateaza o ocazie importanta in minutul 21 cand Jovanovici dribleaza si pe Carlos, dar suteaza in plasa laterala. Stelistii rateaza o ocazie uriasa in minutul 22 cand Badea este impiedicat de apararea belgiana in ultimul moment de a trimite mingea in plasa de la doar 7 metri. Milan Rapaic este cel mai periculos om al gazdelor, sutul sau din minutul 32 fiind scos cu greu de Carlos. Repriza secunda Acelasi Rapaic inscrie in debutul reprizei secunde si Standard conduce cu 2-1. Steaua revine in joc si-si creeaza doua bune oportunitati de a marca. Olaroiu il scoate pe Badea si-l introduce pe Cristocea. Steaua ramane astfel fara nici un varf autentic in teren. O noua ocazie mare irosita de Oprita in minutul 65 care a sutat defectuos din interiorul careului. GOOOl Steaua: Petre Marin a inscris printr-un sut cu efect din coltul careului mare ('78). Steaua mai face o schimbare, Bostina intrand in locul lui Nicolita . Uriasa ocazie ratata de Steaua in finalul partidei. o pasa superba a lui Dica l-a adus pe Paraschiv fata in fata cu portarul belgian, mingea respinsa de acesta s-a lovit de Nesu si atrecut cu putin pe langa poarta.