Spania: Barcelona-Betis 3-0

Barcelona s-a apropiat la doar un punct de liderul Real Madrid, dupa ce a castigat acasa cu 3-0, in fata lui Real Real Betis. Cel mai bun om al meciului a fost Ronaldihno, care a marcat doua goluri din lovitura libera. Barcelona a facut spectacol pe " Camp Nou " contra lui Real Betis, echipa clasata pe locul 17 in Primera Division . Apetitul ofensiv al extraterestrilor a fost de nestavilit. In minutul 16, Ronaldinho a mai executat un numar obisnuit si l-a servit pe Henry, dar lovitura de cap a francezului nu a nimerit tinta. Henry a fost din nou aproape de gol cateva minute mai tarziu, dar bara l-a salvat pe portarul Ricardo . Dupa frustarea ratarilor, sansa i-a suras in sfarsit lui Henry care a reusit sa si inscrie in minutul 30 al cincilea gol in tricoul Barcelonei. In partea a doua a iesit la rampa extraterestrul Ronaldinho. Brazilianul a executat excelent o lovitura libera si a dublat avantajul pentru Barcelona. Scorul final a fost stabilit in prelungirile partidei, cand Ronaldinho a marcat tot dintr-o lovitura libera. 3-0 si Barca s-a apropiat la doar un punct de liderul clasamentului din Spania, Real Madrid. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro