Sahtior, victorie fara probleme cu Pyunik Erevan

Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, s-a impus cu 2-0 in deplasare, in fata armenilor de la Pyunik Erevan, in prima mansa a turulul doi preliminar al Ligii Campionilor. Cu Razvan Rat integralist, “minerii” s-au impus prin golurile marcate de Gladky, in minutul 44, si de Brandao, cinci minute mai tarziu. Meciul, care a avut loc pe stadionul Republican din Erevan, a fost arbitrat de o brigada din Austria, cu Stefan Messner la centru, asistat de Klaus Strasser si Alexander Harkam. Romanul Tomi Petrescu i-a invins pe cei de la Levski Sofia Jucatorul de origine romana Tomi Petrescu a marcat golul prin care echipa sa, Tampere United, a castigat cu 1-0 meciul de marti cu formatia bulgara Levski Sofia, din prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Finlandezii se vor deplasa la Sofia, pentru returul din 7 august. Iata si celelalte rezultate inregistrate marti seara in turul doi preliminar al Ligii Campionilor: FC Copenhaga-Beitar Ierusalim 1-0 (Allback 9) Racing Genk-FK Sarajevo 1-2 (Cornelis 27 / Rascic 14, Muharemovic 86) Debrecen-Elfsborg 0-1 (Mobaeck 65) Rangers-Zeta 2-0 (Weir 55, McCulloch 73).