Sahtior Donetk a dat recital

In prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, Sahtior Donetk a invins miercuri, pe teren propriu, formatia belgiana FC Bruges , scor 4-1 (1-1).
Mircea Lucescu , antrenorul ucrainenilor, a introdus pe teren patru romani: Flavius Stoican, Cosmin Barcauan si Razvan Rat au evoluat 90 de minute, in vreme ce autorul golului doi, Ciprian Marica, a fost inlocuit cu patru minute inainte de finalul meciului. Dorinta de a cistiga a fost imensa. De aceea, echipa a fost foarte disciplinata pe teren. Adversarii nostri au fost imprastiati si nu au inteles ce li se intimpla. Jocul a fost dificil, fiindca terenul a fost ud. Am mizat pe rapiditatea jucatorilor nostri Vorobei si Marica. Desi am invins, calificarea se va juca la Bruges , a declarat Mircea Lucescu.