Ronaldo, "dublă" pentru AC Milan

Cumpărat de AC euro , Ronaldo şi- a marcat debutul ca titular la italieni cu o prestaţie decisivă, în partida cu Siena , scor 4-3. Brazilianul, de 30 de ani, a marcat în minutele 15 şi 81 şi a pasat la golul lui Ricardo Oliveira (28). Ambrosini a marcat în prelungiri golul victoriei lui Milan, în timp ce reuşitele Sienei au fost semnate de Vergassola (19) şi Maccarone (30), (89). La Siena, Paul Codrea a evoluat pană în minutul 86, cand a fost schimbat cu Galloppa. Codrea a fost avertizat cu un cartonaş galben în minutul 58. AC Milan a evoluat în inferioritate numerică din minutul 77.