Roby Muresan a cazut

Motociclistul roman se afla pe locul 15 inainte de a iesi in decor si din puncte. Roby Muresan a ratat sansa de a termina in puncte si in Marele Premiu al Cehiei, dupa ce a iesit spectaculos in decor in turul al noualea in competitia de la Brno. Motociclistul roman plecase in cursa de pe pozitia a 23-a a grilei de start, avansind pina pe locul 15, recompensat cu un punct la linia de sosire . Din pacate, Muresan a terminat remorcat, cursa la clasa 125 cmc fiind cistigata de spaniolul Hector Faubel (Aprilia). Romanul a fost operat la un deget si va putea concura la urmatorul Grand Prix . In urma etapei de la Brno, perturbata si de incendii de padure, Faubel a preluat conducerea ierarhiei generale, cu 179 de puncte, detronindu-l pe coechipierul sau, Gabor Talmacsi, care a terminat in afara podiumului in Cehia, dupa ce a pierdut trei locuri la un viraj. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro