Real Mardid, eliminată din Cupa Spaniei de Betis!

Fosta adversară a Stelei în grupele Ligii Campionilor, Real Madrid, a fost eliminată din Cupa Regeului, după un rezultat de egalitate , 1-1, pe teren propriu, în faţa celor de la Betis Sevilla. Partida tur se încheiase tot la egalitate, dar 0-0, fapt ce a trimis Betis mai departe în competiţie, în urma golului înscris în deplasare. Robinho a dus Real în avantaj, în minutul şase, că şutul său a fost deviat în poartă, dar „galacticii” nu au reuşit să se desprindă, în ciuda unui presing agresiv, oferindu-le oaspeţilor şansa să egaleze. Dani a transformat în gol o centrare a lui Francisco Maldonado, chiar înainte de pauză, şi Real Madrid, fără Beckham, Cassano sau Ronaldo, scoşi din echipă de Capello, s-a văzut eliminată din Cupa Spaniei .