Real Madrid face un pas înapoi în lupta pentru titlu

Galacticii s-au împiedicat de Racing Santander , una din formaţiile incomode ale campionatului spaniol. Madrilenii au fost învinşi cu 1-2, la capătul unui meci cu scantei şi îşi pot reproşa foarte multe în privinţa rezultatului. Elevii lui Fabio Capello au deschis scorul prin Raul, în minutul 34, care a profitat de o gravă eroare defensivă a lui Garay. Fundaşul gazdelor avea să fie eroul lui Racing, el transformand două lovituri de la unsprezece metri, care au adus victoria pentru echipa din Santander . Madrilenii au încheiat partida în nouă jucători, după ce Helguera şi Mejia au văzut cartonaşul roşu, ultimul, la doar cinci minute după ce a fost trimis pe teren. O înfrangere ce taie din speranţele la titlu ale echipei Blanco, însă un lucru este cert: Real a pierdut pe mana ei.