Rat a fost eliminat

Fundasul Razvan Rat a fost eliminat, duminica, in partida pe care echipa sa, Sahtior Donetk, a pierdut-o, in deplasare, cu scorul de 0-2, in fata formatiei Cernomoret Odessa.

Rat, care a fost titular, a primit al doilea cartonas galben in minutul 62. Flavius Stoican si Daniel Florea au jucat pe toata durata intilnirii, in timp ce atacantul Ciprian Marica a fost introdus pe teren, in minutul 78, in locul lui Srna. Echipa Dinamo Kiev, cu mijlocasul Tiberiu Ghioane titular, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formatia Karpatii Lvov.

Ghioane a fost schimbat, in minutul 85, cu Gusev, in timp ce mijlocasul Florin Cernat a fost introdus pe teren, in minutul 70, in locul lui Satkih.

Mijlocasul Laurentiu Rosu a jucat toate cele 90 de minute ale partidei pe care echipa sa, Numancia Soria, a pierdut-o, in deplasare, cu scorul de 0-1, in fata formatiei Tenerife, in etapa a XXXV-a a campionatului spaniol, liga a doua. Echipa Almeria, cu mijlocasul Constantin Gilca prezent tot meciul pe teren, a invins, acasa, cu scorul de 3-1, formatia Elche. Portarul Bogdan Stelea nu a evoluat in partida pe care echipa sa, UD Salamanca, a terminat-o la egalitate, in deplasare, scor 3-3, cu formatia Cadiz.

Echipa Ajax Amsterdam, cu portarul Bogdan Lobont titular, a invins, in deplasare, cu scorul de 5-0, formatia Zwolle, in etapa a XXXII-a a campionatului Olandei. Lobont a jucat tot meciul, in timp ce mijlocasul Nicolae Mitea nu a fost folosit din cauza unei accidentari.

Atacantul Marius Niculae a fost titular in partida pe care echipa sa, Sporting Lisabona , a pierdut-o, pe teren propriu, cu scorul de 0-1, in fata formatiei Benfica Lisabona , in etapa a XXXIII-a a campionatului portughez. Niculae, care a primit un cartonas galben in minutul 65, a fost inlocuit, in minutul 76, cu Silva. Echipa Academica Coimbra, cu mijlocasul Lucian Marinescu pe banca de rezerve, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 2-1, de formatia Sporting Braga. Marinescu a fost introdus pe teren, in minutul 80, in locul lui Paulo Adriano.

Atacantul Florin Raducioiu a fost titular in partida pe care echipa sa, US Creteil, a terminat-o la egalitate, acasa, scor 1-1, cu formatia Grenoble, in etapa a XXXIV-a a campionatului Frantei, liga a doua. Raducioiu a fost schimbat, in minutul 67, cu Ahodikpe.

Echipa Espanol Barcelona, cu atacantul Claudiu Raducanu pe banca de rezerve, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 4-1, de formatia FC Barcelona, in etapa a XXXV-a din Primera Division . Raducanu a fost introdus pe teren, in minutul 65, in locul lui Maxi.

Mijlocasul Lucian Sinmartean nu a evoluat in partida pe care echipa sa, Panathinaikos Atena, a cistigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, in fata formatiei Akratitos Atena, in etapa a XXVIII-a a campionatului elen. La echipa Akratitos Atena nu a jucat mijlocasul Erik Lincar. Formatia AEK Atena, antrenata de Ilie Dumitrescu, a invins, in deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Xanthi.