Rapidul lui Rednic pleaca victorios din "groapa"

Rapid a reusit sa castide primul mare derby al campionatului cu scorul de 2-0, chiar pe terenul dinamovistilor. In minutul 22, Cesinha a deschis scorul cu un sut superb, in vinclul portii lui Lobont, dupa ce, in prealabil, s-a jucat cu fundasul dinamovist Flavius Stoican. In partea a doua a jocului, Zenga joaca totul pe cartea atacului, Claudiu Niculescu inlocuindu-l pe Margaritescu , dar tot rapidistii sunt cei care marcheaza. In minutul 56, Mazilu a inscris dupa un contraatac initiat de Cesinha, care l-a deposedat foarte usor pe Galliquio la mijlocul terenului. La finalul meciului pierdut in fata Rapidului Walter Zenga a declarat ca infrangerea echipei sale a venit in urma a doua greseli prin care s-au luat golurile. "In prima repriza am fost prea nervosi pentru acest meci, iar in a doua desi controlam jocul am gresit si am luat gol. Doua greseli, doua goluri", a spus Zenga. De cealtata parte antrenorul Rapidului Mircea Rednic era foarte mutumit spunand ca este o victorie meritata si importanta in lupta pentru titlu : "Am dominat, am muncit si am meritat sa castigam”. Rapidul a urcat pe locul trei in campionat gratie acestui succes si se mentine in lupta pentru titlu. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro