Rapid tace si face

Pentru a nu mai avea si de aceasta data probleme cu golurile primite in ultimele minute, Rapid si-a consumat intreaga energie in prima repriza a meciului cu Otelul Galati. Inca de la debut, giulestenii si galatenii au punctat consecutiv pina cind portarul Kouha a stricat de unul singur echilibrul numeric, urmat de cel de pe tabela de marcaj. La 1-1, portarul galatean a actionat stupid parind o minge in afara careului de 16 metri, ceea ce i-a atras automat eliminarea. Chiar daca au mai revenit o data in joc, cu un om mai putin, otelarii s-au predat definitiv in prelungirile primei reprize, cind Burdujan si Dica au dus scorul la 4-2. „Am cistigat trei puncte fundamentale, am facut foarte bine faza ofensiva, am urcat cu multi jucatori. Cred ca este o victorie meritata. Sint multe aspecte pozitive dupa acest meci“, considera tehnicianul foto ). Victoria fara portia de emotii de pe final a fost chiar si pe placul patronului George Copos. „Fotbalul e nebun, dar important este ca am reusit sa luam toate cele 3 puncte. Ma bucur ca au reusit sa mentina pina la final rezultatul inscris pe tabela la pauza“, a apreciat patronul Rapidului. Tot duminica, Farul a obtinut primele puncte in acest campionat, 2-0 in fata Ceahlaului, iar UTA si „U“ Cluj au incheiat la egalitate, 1-1. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro