#meci #liga #fotbal

Programul si rezultate ale partidelor din etapa a 7-a

Vineri au inceput primele partide din etapa a 7-a a Ligii I. Cele mai interesante partide s-au disputat insa sambata, intre FC Vaslui si Dinamo si Rapid - Unirea Urziceni.

CFR Cluj a invins, vineri, Gloria Bistrita cu scorul de 2-1. Pentru CFR Cluj au marcat Didi Cleidimar, in minutul 40', si Emerson dos Santos da Luz, in minutul 69'. Golul de onoare al bistritenilor a fost inscris de Csaba Borbely, in munutul 24'.

In a doua partida a etapei a 7-a, a fost invinsa de FC Arges, cu scorul de 1 - 2. Ambele goluri ale argesenilor au fost inscrise de , in minutul 39' si in minutul 42'. Pentru CS Otopeni a inscris Ganea , dupa ce a reluat cu capul o centrare a lui Scarlatache.