#bataie #suporteri #liga

Prima etapa din Liga I a adus si primele incidente intre suporteri

FC Vaslui -Steaua fost si primul meci al sezonului cu batai intre suporteri . Inaintea meciului, fanii celor doua echipe s-au incaierat pe strazile din jurul stadionului.

Ca si sezonul trecut, cand fanii dinamovisti au provocat incidente in tribunele stadionului de la Buzau, si acum Liga I a inceput tot sub semnul violentei intre suporteri. La Vaslui , fanii celor doua echipe au pornit bataia pe strazile orasului cu doar cateva minute inaintea jocului.

Jandarmii au retinut un suporter stelist, care s-a ales cu o amenda de 200 de lei pentru tulburarea ordinii publice.

Atacati de fanii Vasluiului, suporterii Stelei au cautat razbunare chiar in timpul jocului, insa au fost opriti la timp de fortele de ordine.

FC Vaslui s-a impus, miercuri, cu scorul de 1-0 in fata Stelei, gratie golului marcat de Ljubinkovic, in minutul 25, intr-un meci din prima etapa a Ligii I.