Poli Timişoara - Poli Iaşi 2 - 1

Poli Timişoara s-a calificat fără emoţii în semifinalele Cupei Romaniei, după 2 - 1 cu Poli Iaşi şi este tot mai aproape de finala care o poate duce într-o cupă europeană. Victime aproape sigure din momentul în care au acceptat să joace la Timişoara, moldovenii au contat doar în primul sfert de oră şi în ultimul minut al meciului. Scorul a fost deschis în minutul 38 de Gigel Bucur , cu o deviere a şutului expediat de acelaşi Ionuţ Matei. Sarabanda ratărilor timişorene a continuat şi în repriza secundă, iar în minutul 81 tot Gigel Bucur a marcat pentru 2 la 0, după o acţiune personală. Ieşenii şi-au făcut simţită prezenţa abia în minutul trei al prelungirilor, cand Sfarlea a marcat din careu.