Pancu, gol degeaba

Jucatorul roman a marcat pe Bursa, care a fost eliminata din Cupa Turciei . ITALIA, Serie A, etapa a 20-a. CRISTIAN CHIVU a fost integralist pentru AS Roma, 1-1 in deplasarea de la Livorno. VALI NASTASE a jucate toate minutele pentru Ascoli, 1-3 acasa cu Atalanta. Fundasul roman a primit un cartonas galben in minutul 32. PAUL CODREA a jucat toate minutele pentru Siena, 2-1 pe teren propriu cu Chievo. Internationalul roman a pasat decisiv la golul egalizator, reusit de Antonini, in minutul 66. Suspendat, ADRIAN MUTU a lipsit din lotul Fiorentinei, care a pierdut, scor 1-3, pe terenul lui Inter. CIPRU, Premier League , etapa a 17-a. ADRIAN MIHALCEA a marcat unicul gol al lui Aris Limassol, 1-4 in deplasare cu Omonia Nicosia . La oaspeti au mai jucat MIHAI STERE si LAURENTIU DINITA, iar la gazde a fost titular DANIEL BALAN. TURCIA, Cupa, faza grupelor. GIANI KIRITA a fost integralist pentru Gazaintepspor, care a trecut pe propriul teren cu 1-0 de Sivaspor, reusind astfel calificarea in sferturile de finala ale competitiei. DANIEL PANCU ( foto ) a marcat un gol pentru Bursaspor, care a pierdut vineri cu 2-4 meciul din deplasare cu Kayseri. (continuarea in Ziua )