Otelul - Slavia Sarajevo 3 - 0

Otelul Galati mai are de facut un singur pas pana la Cupa UEFA dupa victoria la scor, 3-0 din mansa secunda a turului 2 din Intertoto cu bosniacii de la Slavia Sarajevo . Petre Grigoras si-a facut griji degeaba dupa turul fara goluri din deplasare cu Slavia Sarajevo. Bosniacii au fost incapabili sa profite de numeroasele absente din apararea Otelului si au primit doua goluri inca din prima repriza a partidei de la Galati, ambele de la Emil Jula . Cu calificarea deja rezolvata, galatenii au mai punctat o data in minutul 70 prin Gabriel Paraschiv si au terminat dubla mansa cu un 3-0 fara emotii si cu perspectiva unei finale accesibile cu turcii de la Trabzonspor pentru un bilet in turul 2 preliminar din Cupa UEFA.