Otelul Galati - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a invins cu scorul de 1-0 (1-0) pe Otelul Galati, aseara , intr-un meci din prima etapa a Ligii I de fotbal. Elevii lui Ioan Andone au luat cele trei puncte la capatul unei partide echilibrate, in care rezultatul mai echitabil ar fi fost un egal, avand in vedere sansele de gol ale celor doua formatii. Meciul a inceput, practic, de la 0-1, dupa ce Trica (‘5) a transformat un penalty acordat fara dubii pentru un fault cautat de Didi. Jula, Szekely si Paraschiv au trecut pe langa golul egalizator, insa scorul la pauza a ramas 0-1, gratie si celor doua interventii salvatoare ale lui Stancioiu . Repriza secunda a apartinut gazdelor, insa otelarii s-au dovedit a fi lipsiti de imeginatie in atac. Stancioiu si-a salvat inca o data echipa de la primirea unui gol, la sutul in forta al lui Boghiu, dar au fost si privati de un gol perfect valabil marcat de Didy. Ultimul meci al rundei este programat astazi, de la ora 18,30, intre Gloria Bistrita si Unirea Urziceni. Rezultate Liga I - etapa I: FC Vaslui - UTA Arad 2-2 (1-0) Steaua Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (1-1) Dacia Mioveni - Rapid Bucuresti 1-2 (0-0) Universitatea Craiova - Farul Constanta 4-0 (3-0) Universitatea Cluj - Pandurii Tg Jiu 1-1 (1-1) Gloria Buzau - Dinamo Bucuresti 1-2 (1-1) Poli Timisoara - Poli Iasi 3-1 (2-0) Otelul Galati - CFR Cluj 0-1 (0-1)