#cfr #egal #otelul

Otelul-CFR 1-1: Campionii calca stramb

CFR-ul a facut un nou pas gresit in Liga I. Primul din era Maurizio Trombetta , daca e sa consideram remiza din derby-ul cu Steaua un rezultat pozitiv. Duminica, in etapa a zecea din campionatul intern, clujenii au remizat, 1-1 la Galati, intr-un meci pe care ar fi trebuit sa il castige.

Conditiile meteo si-au pus amprenta pe jocul celor doua echipe din prima repriza, ploaia torentiala din startul partidei reprezentand un impediment pentru jocul spectaculos cu care atat Otelul cat si CFR-ul ne obisnuisera in primele etape. Cu toate acestea, s-a marcat de doua ori, dar ambele reusite au fost urmari ale terenului. Cei care au deschis scorul au fost oaspetii, in minutul 19. Marcator - Gabi Muresan , mijlocasul la inchidere al campioanei reluand cu capul in gol, dintr-o lovitura libera batuta de pe flancul stang.