#olympique marseille #dinamo #meci #fotbal

Olympique Marseille - Dinamo 2-1, intr-o partida amicala

Olympique Marseille , vice-campioana Frantei, a invins-o pe Dinamo, scor 2-1, intr-o partida amicala disputata in Hexagon. Toate cele trei goluri ale partidei au fost reusite in prima repriza.

O. Marseille a condus cu 2-0, dupa golurile lui Ben Afra (14) si (Niang 22), in timp ce Danciulescu a redus din diferenta pentru Dinamo, in ultimul minut al primei reprize.

Italianul Dario Bonetti a trimis pe teren echipa: Matache - Scarlatache, Moti, D. Grigore, Musat - Torje, L. Rus, Kone, Bostina - Cl. Niculescu, Danciulescu. Au mai jucat: Homei, Ad. Cristea , And. Cristea, Zicu, Pulhac, Musat, Homei, Zie Diabate, Predescu.

( citeste continaurea in Realitatea TV )