Mutu, doua goluri pentru Fiorentina

Atacantul Adrian Mutu a marcat golurile care i-au adus victoria formatiei sale, Fiorentina , in meciul amical disputat in fata echipei Aris Salonic, scor 2-0, informeaza site-ul oficial al gruparii italiene. Mutu a inscris in minutele 28 si 62. In minutul 63, jucatorul echipei Aris Salonic Kouloucheris a fost eliminat de pe teren. Portarul Bogdan Lobont l-a inlocuit pe Sebastien Frey in minutul 50 al partidei, in timp ce Mutu a fost inlocuit in minutul 65 de Reginaldo. Dupa meci, atacantul roman a declarat ca este fericit ca a marcat doua goluri pentru noua sa echipa. "Suporterii au fost fantastici. Ne doream sa facem un meci bun si sa castigam. Pregatirea noastra continua, dar acum ne putem antrena mai linistiti. Va fi un sezon greu pentru noi, trebuie sa fim concentrati si uniti, pentru a putea recupera cele 19 puncte", a declarat Mutu, transferat in aceasta vara de la Juventus Torino . Fiorentina va incepe sezonul 2006/2007 cu o penalizare de 17 puncte, in urma unei decizii a Comisiei Federale de Apel, dupa scandalul privind meciurile trucate din fotbalul italian.