#meci #teren #revenire #adrian mutu #fiorentina # parma

Mutu a revenit pe teren

Atacantul roman Adrian Mutu a revenit pe teren, la o luna de la izbucnirea conflictului cu clubul Fiorentina .

Antrenorul Sinisa Mihailovici l-a introdus pe Mutu in ultimele 12 minute ale meciului Fiorentina-Parma.

Briliantul ” a avut o evolutie stearsa, nereusind sa inscrie pentru Fiorentina, gruparea viola trebuind sa se multumeasca cu o remiza (1-1).

Tot in Italia, Stefan Radu s-a accidentat in meciul Lazio-Chievo, scor 1-1, si a iesit de pe teren dupa doar 20 de minute de joc.

In derby-ul etapei, Inter, fara Chivu care a fost suspendat dupa ce si-a lovit un adversar cu pumnul la partida precedenta, a invins cu 5-3 pe AS Roma.

Echipa AC Milan continua sa conduca in Serie A, cu 49 de puncte, pe locul secund situandu-se Napoli, cu 46 de puncte. In schimb, AC Fiorentina se afla pe locul 12 , acumuland 29 de puncte.