Mutu a marcat pentru Juventus

Adrian Mutu pare a-si fi regasit, odata cu revenirea in Serie A, forma care l-a consacrat. "Briliantul" a inscris un gol miercuri in partida amicala pe care Juventus Torino a castigat-o in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), in fata lui Cesena , a anuntat agentia Datasport. Mutu, care a fost introdus pe teren in repriza secunda, a marcat unicul gol al intalnirii in minutul 88, atunci cand, plecat dupa partea stanga a sutat mingea deviata de un fundasi intrand in poarta. Evolutia buna a atacantului roman are meritul de a-l anunta pe acesta ca un pretendent serios la titularizare , desi Ibrahimovici si Trezeguet par favoritii antrenorului Fabio Capello in disputa cu romanul. In sezonul viitor, internationalul roman va purta tricoul cu numarul 18 la Juventus, dupa ce in sezonul trecut a evoluat cu numarul 30.