Marius Niculae, eroul lui Inverness

Atacantul roman Marius Niculae a inscris doua goluri in partida castigata de echipa sa Inverness contra lui Kilmarnock , scor 3-1, in etapa 20 a primei ligi scotiene. „Sageata", care a jucat tot meciul, a deschis scorul in minutul 43 si a reusit al doilea sau gol in minutul 76. Pentru gazde a mai inscris Cowie, in minutul 52, iar oaspetii au punctat prin Nish (86). Evolutia lui Niculae a fost apreciata de antrenorul lui Inverness Craig Brewster. „Jucatorii mei au fost fantastici in repriza a doua. Marius a trebuit sa se adapteze la stilul de viata din Scotia, iar acum, cand este in forma, este o adevarata placere sa-l vezi cum joaca", a precizat tehnicianul. Cu golurile de ieri, Niculae a ajuns la cota sase in tricoul lui Inverness, patru in campionat si doua in Cupa Ligii . Formatia Inverness Caledonian Thistle FC se afla pe locul 8 in Scottish Premier League cu 28 de puncte dupa 20 de partide disputate. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro