#ciprian marica #vfb stuttgart #bundesliga

Marica, titular in VfB Stuttgart - Ajax 3-2

Atacantul roman Ciprian Marica a fost titular in partida de verificare disputata de cu olandezii de la Ajax Amsterdam. Marica a evoluat 45 de minute, fiind inlocuit cu Elson la pauza.

Echipa germana s-a impus cu scorul de 3-2. "M-am simtit excelent, desi a fost primul meci dupa o vacanta cu odihna multa. Suntem in perioada de acumulari, dar e reconfortant sa incepi anul cu o victorie in fata unei echipe mari, dupa ce am incheiat anul trecut cu o victorie, impotriva lui Standard Liege . Mi-a fost dor sa alerg din nou pe un gazon proaspat.

Iarna de la Stuttgart a ramas in urma, aici e cald, sunt 17 grade, soare, vegetatie luxurianta", a declarat Marica pe site-ul sau personal. VfB Stuttgart va relua Bundesliga de pe pozitia a 10-a clasamentului, 25 de puncte acumulate in 17 partide.