Marica a inscris pentru Sahtior

Atacantul Ciprian Marica a inscris doua goluri pentru Sahtior Donetk , care a cistigat cu 3-1 in fata Piunik Erevan, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Marica, care a evoluat pe toata durata partidei, a marcat in minutele 31 si 75, cel de-al treilea gol al formatiei ucrainene fiind inscris de nigerianul Agahowa, in minutul 86. Pentru echipa Piunik Erevan, din Armenia, a inscris Nazaryn '60.

La Sahtior, jucatorii romani Razvan Rat , Flavius Stoican si Daniel Florea au fost, de asemenea, titulari, ultimul fiind inlocuit, in minutul 75, de Bakharev.

Mansa a doua a intilnirii dintre cele doua echipe va avea loc pe 4 august.