Lutu reinvie "U" Craiova

Galeria Universitatii Craiova a fost impartita in patru grupari la meciul de pe teren propriu cu Dacia Mioveni, doua au scandat impotriva echipei si doua pentru echipa craioveana, insa toti suporterii s-au bucurat la final. Dupa o seceta de sapte partide, Universitatea Craiova a reusit sa obtina o noua victorie in Liga I, a doua a sezonului si prima cu Daniel Mogosanu pe banca tehnica. Victime au cazut argesenii, care au pierdut la limita in Banie, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Ionut Lutu , care a reprezentat si prima reusita dupa 690 de minute a Stiintei, luand in calcul si esecul din Cupa Romaniei, cu Pandurii Targu Jiu . Ionut Lutu a marcat in minutul 61, dupa o actiune personala , in urma careia a driblat trei adversari, a patruns in careu, a sutat plasat si a mai adus o urma de liniste pentru patronul Adrian Mititelu . “Am avut si noroc. Ma bucur ca am inscris si am castigat cele trei puncte. Sper sa continuam la fel de bine ca si astazi. Nu o sa ne mai hazardam in declaratii, cred ca am revenit cu picioarele pe pamant si a venit timpul sa mai si jucam, nu doar sa vorbim”, a spus Lutu la finalul partidei. Universitatea Craiova 23. Bornescu - 18.Dananae, 7.Ciuca, 6.Stoica, 4.Mitchell - 77.Wobay (33.Lutu '51), 33.Ionescu, 29.Gargalie (8.Saceanu '76), 27.Rose (19.Velcovici '69) - 10.Costea, 11.Tanasa. Antrenor: Daniel Mogosanu. Dacia Mioveni 12.Stanca - 2.Hapaina, 6.Daouda, 4.Olteanu, 33.Jula (16.Costescu '64) - 18.R.Neagoe, 7.Murgan (15.Ionescu '62), 23.Balaru, 10.Vladu - 13.Bratu, 20.A.Neagoe (8.Trofin '59). Antrenor: Florin Marin. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro