Liverpool, greu cu Maccabi

Inca cinci echipe s-au calificat in grupele Ligii Campionilor. Daca Benfica, Valencia si Milan au trecut la pas de adversarele lor, nu acelasi lucru se poate spune de Liverpool, care a tremurat in ultimele minute ale partidei de la Kiev, Colautti de la Maccabi irosind o mare ocazie de a trimite meciul in prelungiri. Si Hamburg a avut noroc cu carul in meciul de la Pamplona, atunci cand in ultimul minut Webo a ratat incredibil golul victoriei si al calificarii. Rezultatele primelor meciuri: Valencia- Salzburg 3-0 (2-0), Benfica-Austria Viena 3-0 (2-0), Steaua Rosie Belgrad -AC Milan 1-2 (0-1), Maccabi Haifa-Liverpool 1-1 (0-0), Osasuna- Hamburger 1-1 (1-0). Astazi se incheie si turul doi preliminar al Cupei UEFA, in cadrul caruia se vor disputa 32 de meciuri. In afara partidelor in care sunt angrenate Rapid si Dinamo, ne mai intereseaza Auxerre-OFK Belgrad, in tur 0-1, meci in care speram ca Daniel Nicolae sa contribuie cu goluri la victoria gazdelor. La Loveci, Omonia lui Andone, care in tur a remizat alb acasa, trebuie sa marcheze pentru a spera la calificare. Tot o remiza alba a fost inregistrata in primul tur in partida TSKA Sofia -Kula, dar echipa romanilor Trica si Petre joaca bine in deplasare, asa ca are sanse de a merge mai departe.