#universitatea cluj #liga #steaua

Liga I: Steaua a invins pe terenul lui U Cluj dupa 11 ani

Debut fericit pentru Victor Piturca pe banca Stelei.  " Ros -albastrii" au invins in prima etapa a Ligii I universitatea cluj cu scorul de 2-1.

Al treilea mandat al lui Piturca pe banca Stelei a inceput cu o victorie, 2-1 in deplasare cu Universitatea Cluj, intr-o partida in care ardelenii au condus cu 1-0.

Ex-dinamovistul Niculescu a transformat in minutul noua un penalty scos de Acosta, agatat in careul ros-albastrilor de Emeghara, dar ros-albastrii au egalat in finalul primei reprize. Nicolita a executat o lovitura libera de pe partea stanga, iar Dorel Stoica a reluat imparabil cu o lovitura...

( citeste continuarea in Realitatea.net )