Lazio - Dinamo 1-1

Dinamo a remizat aseara la Roma, 1-1 cu Lazio, in turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Desi gazdele au asediat poarta „ros- alba ” inca din start, Ionel Danciulescu a deschis scorul in minutul 21. Italienii puteau egala in minutul 38, cand Stefan Radu a atins prosteste mingea cu mana in careu, iar centralul norvegian a aratat fara ezitare punctul cu var. Rocchi a tras slab, ceea ce i-a permis lui Lobont sa se evidentieze Egalarea a venit in minutul 54, prin Mutarelli. Presiunea exercitata de italieni s-a accentuat, fiind domolita abia dupa ce Behrami a primit cartonasul rosu, in minutul 73. Dinamo n-a stiut sa profite nici macar dupa ce gazdele au ramas in noua jucatori, Mutarelli fiind eliminat in minutul 85. Lucian Goian a plecat si el la cabine cinci minute mai tarziu, pentru al doilea galben. Mansa retur a partidei dintre Lazio si Dinamo, din turul trei prelimina al Ligii Campionilor se va disputa pe 28 august, la Bucuresti. Au evoluat echipele: Lazio: Ballotta - Scaloni, Stendardo (De Silvestri – 46), Cribari (Kolarov – min 23), Zauri - V. Behrami, Mutarelli, Mauri (Del Nero – 64)- Ledesma - Pandev, Rocchi Dinamo: Lobont - Blay , Nastase (L. Goian – 32), St. Radu, Pulhac - Cristea, Ropotan, Izvoranu, Zicu (Oprita – min 7)- Niculescu, Danciulescu Cartonase galbene: Pandev '37, Mutarelli '74, '87, Kolarov '81 / Nastase '12, A. Cristea '31, Blay '57, Izvoranu '61, L. Goian '88, '90 Cartonase rosii : Behrami '72, Mutarelli '87 / L. Goian '90