#la lakers #kobe bryant #orlando magic #nba #finala #baschet

Lakers a castigat primul duel al finalei NBA

Los Angeles Lakers a castigat clar prima partida a finalei NBA cu Orlando Magic , scor 100-75, in special datorita evolutiei excelente ale vedetei Kobe Bryant , care a marcat 40 de puncte.

Alaturi de cele 40 de puncte, Bryant a reusit opt pase decisive si opt recuperari, iar Lakers este la trei victorii de un nou titlu in NBA, primul din 2002.

Bryant, cel mai bun jucator al sezonului trecut, a semnat 18 puncte in al treilea sfert pentru Lakers, care a condus cu 10 puncte la jumatatea partidei si cu 24, inainte de ultimul sfert. Performanta de aseara a fost, in acelasi timp, cea mai buna din cariera...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )