Juventus pariaza pe Mutu contra lui Bayern

Dupa ce a marcat de doua ori in campionat, Adrian Mutu are sansa ca, in aceasta seara, impotriva lui Bayern MUnchen , sa inscrie cel de-al doilea gol si in Liga Campionilor. Internationalul roman ar putea evolua din primul minut, deoarece antrenorul Fabio Capello doreste sa-i acorde o pauza mijlocasului ceh Pavel Nedved. Partida din aceasta seara se anunta foarte dificila pentru italieni, deoarece nemtii isi doresc foarte mult sa termine pe primul loc in grupa. "Ne-am propus sa castigam grupa. Un rezultat maine (n.r - in aceasta seara) si o victorie acasa cu Rapid Viena sunt suficiente pentru a ne atinge obiectivul", a declarat portarul Oliver Kahn. Principala problema cu care se confrunta Bayern o reprezinta absenta atacantului Santa Cruz, dar coechipierii acestuia spera ca inlocuitorii sa le faca zile grele italienilor. Cele doua formatii s-au intalnit si sezonul trecut in Liga Campionilor, ambele partide fiind castigate de catre italieni cu acelasi scor, 1-0. In aceasta seara, Juventus va juca pentru a 19-a oara impotriva unui club german, iar pana acum a reusit 13 victorii, doua rezultate de egalitate si a pierdut trei partide. Partida Juventus - Bayern MUnchen va incepe la ora 21.45 si va fi transmisa in direct de catre Pro Tv.