#victorie #chelsea #inter milano

Inter, victorie la limita cu Chelsea

Campioana Italiei, Inter Milano, a invins la limita formatia Chelsea Londra in prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor, scor 2-1.

Peninsularii au inceput partida de pe San Siro cum nu se poate mai bine, Millito deschizand scorul inca din minutul 3. Din pacate pentru fanii italieni, cam asta a fost zvacnirea Interului din prima parte, cei de la Chelsea dominand apoi si avand mari ocazii de gol.

In minutul 10 Motta putea primi cartonas rosu dupa o interventie hazardata la Ballack iar 5 minute mai tarziu Drogba a sutat violent , izbind transversala portii aparate de Julio Cesar .

Egalarea s-a produs abia in debutul reprizei secunde, Kalou sutand violent de la aproape 20 de metri. Interul a revenit la conducere foarte repede, in minutul 55, Cambiasso marcand din a doua incercare, dupa ce primul sut s-a lovit de un adversar.