Ilie Dumitrescu a debutat cu o infringere la AEK Atena

AEK Atena a fost invinsa, simbata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Panionios Atena , in etapa a XX-a a campionatului Greciei, in primul meci al fostului international roman Ilie Dumitrescu ca antrenor al acestei formatii.

Golul victoriei echipei oaspete a fost inscris de Parodi, in minutul 80 al partidei.

Ilie Dumitrescu a preluat conducera tehnica a echipei AEK Atena la inceputul lunii februarie, el semnind un contract pe o perioada de sase luni cu optiune de prelungire pentru inca un an.

AEK Atena ocupa locul cinci in campionatul Greciei, cu 35 de puncte, la 15 puncte distanta de ocupanta locului intii, Olympiakos Pireu .