HCM Constanta eliminata din Cupa Cupelor

Echipa masculina de handbal HCM Constanta a ratat calificarea in semifinalele Cupei Cupelor, dupa ce a fost invinsa de galonata grupare RK Zagreb si in returul sferturilor de finala, cu 31-29, in tur croatii impunandu-se cu 28-26. Din pacate, jucatorii pregatiti de Lucian Rasnita au facut inexplicabil simplu act de prezenta in prima parte a meciului de la Zagreb, fiind condusi si cu 10-3, pentru ca, in repriza secunda, sa reuseasca limitarea proportiilor scorului final. De altfel, doar evolutia portarului Rudi Stanescu a mentinut speranta in tabara constanteana pana spre final, dar ratarile si gafele din inceputul disputei si-au pus amprenta pe calificare. Astfel, in vreme ce UCM Resita a acces in premiera in semifinalele Challenge Cup, HCM Constanta paraseste Cupa Cupelor , urmand sa-si focalizeze fortele doar pe intrecerile interne.