#fiorentina #grupe #liga campionilor

Grupa F. Lyon-Fiorentina 2-2: Buni, dar rai

A doua partida a Grupei F a Ligii Campionilor le-a pus fata in fata pe Lyon, o mai veche cunostinta a Stelei, si pe echipa romanului Adrian Mutu, Fiorentina. Cotata abia cu sansa a treia in vederea unei calificari in fazele superioare, echipa italiana a fost la un pas sa plece cu toate punctele din Franta, dar s-a vazut egalata in ultimul sfert de ora de experimentatii jucatori ai Lyonului.

Inceputul de partida le apartine francezilor, dar sutul lui Fred, din minutul 8, nimereste bara portii. Contrar cursului jocului, italienii sunt cei care reusesc sa dezghete tabela. Gilardino reia din o centrare venita de pe partea dreapta si face scorul 1-0.